 |
Ga op avontuur naar de karstbergen rond Yangshuo en de spectaculaire rijstterrassen rond Ping'an. Reis dan terug in China's rijke verleden naar Xi'an met het imposante terracotta leger en naar de rijke handelshuizen in het oude ommuurde Pingyao.
Dag 1 Guilin Bij aankomst op de luchthaven van Guilin wordt u opgewacht door een Engelssprekende gids. De gids brengt u per auto met chauffeur naar uw hotel. Nadat u heeft ingecheckt kunt u de rest van de dag vrij besteden. Spreek met de gids af hoe laat u morgenochtend wordt opgehaald voor de boottocht over de Li rivier naar Yangshuo. Deze middag kunt u benutten om kennis te maken met het fraai aan het water gelegen Guilin. Wandel door een van de stadsparken, zoals het mooie Qixing Gongyuan, het Zevensterrenpark, aan de oostelijke oever van de rivier. Of breng een bezoek aan de kleine versie van de Verboden Stad, het Jinjiang Prinselijk Paleis en Mausoleum, gebouwd 34 jaar vóór het grote exemplaar in Beijing. 's Avonds kunt u winkelen en een hapje eten in Zhengyang street.
Dag 2 Guilin-Yangshuo "De rivier is als een gordel van groene zijde en de heuvels zijn als haarspannen van turkooiskleurige jade". Met deze woorden maakte Han Yu, schrijver uit de Tang dynastie, het landschap rondom Guilin onsterfelijk. Op de afgesproken tijd wordt u opgehaald door de gids en naar de pier gebracht. De boottocht over de rivier Li rivier van Guilin naar Yangshuo voert door een landschap dat regelrecht uit een Chinees schilderij lijkt te komen. Tussen de steile karstheuvels liggen dorpjes en bamboebossen die karakteristiek zijn voor het Zuid-Chinese platteland. Aan boord kunt u genieten van een uitgebreide lunch. In de middag komt u aan in Yangshou waar u op de pier wordt opgewacht door een gids. De gids brengt u te voet naar uw hotel en maakt met u een afspraak over het vertrek naar Ping'an op dag 4. De rest van de dag kunt u vrij besteden. Yangshuo is een goed startpunt van waaruit u het omringende platteland kunt verkennen. U kunt er boottochtjes maken op de rivier, en heerlijk fietsen langs de vele rijstvelden, kalkstenen pieken naar dorpjes in de omgeving. In het centrum van Yangshuo vindt u gerestaureerde plattelandshuizen uit de Qingtijd en vele restaurants en souvenirwinkeltjes. Vanaf het wandelpad langs de rivieroever heeft u een mooi uitzicht op de steile karstbergen rondom.
Dag 3 Yangshuo Vandaag heeft u de mogelijkheid om zelf Yangshuo en omgeving te verkenning. De beste manier om dit te doen is op de fiets. In een kleine 30 minuten fietst u langs de Li rivier naar de Maanheuvel, de bekendste piek bij Yangshuo. Deze piek dankt zijn naam aan de sikkelvormige inkeping aan de top. Via een stenen trap bereikt u het laagste punt van de sikkel, vanwaar u een fraai uitzicht heeft over het dal van de Lijiang. Zuidelijk van Yangshou liggen de Zwarte Boeddha-, de Verzamelde Draken- en de Nieuw Watergrotten. Een grottenstelsel dat pas eind 20e eeuw ontdekt is en waar u onder begeleiding van lokale gidsen met zaklantaarns over rotsen klautert en bamboeladders beklimt.
Dag 4 Yangshuo-Ping'an In de ochtend, na het ontbijt, wordt u opgehaald door de gids die u per auto met chauffeur in circa 3 uur tot vlakbij Ping'an rijdt. Het laatste stukje (ca. 20 min.) moet u lopen, maar het pad is mooi geplaveid. Het dorp Ping'an is prachtig gelegen tussen de hoogste rijstterrassen ter wereld. In Ping'an dragen de vrouwen van de Yao minderheid hun lange haar in een grote knot op het hoofd en wonen de dorpelingen in hoge houten paalhuizen. U verblijft in een eenvoudig traditioneel uit hout opgetrokken guesthouse. Met de gids spreekt u af hoe laat en waar u op dag 6 wordt opgehaald voor vertrek. De rest van de middag kunt u vrij wandelen door Ping'an en naar enkele mooie uitzichtspunten vlakbij.
Dag 5 Ping'an Vandaag heeft u alle tijd om de omgeving van Ping'an te verkennen. U maakt een wandel-excursie naar de omliggende Yao-dorpjes, langs waterwielen en tussen akkers waar de rijstboeren rijst planten, oogsten of met buffels aan het werk zijn. De uitzichten en landelijke atmosfeer zijn prachtig en heerlijk rustig.
Dag 6 Ping'an-Guilin-Xi'an Een lange reisdag vandaag. Na het ontbijt wandelt u bergafwaarts naar de weg waar de auto op u wacht. Per auto met chauffeur rijdt u terug naar Guilin, waar u naar de luchthaven wordt gebracht. U vliegt van Guilin naar Xi'an. In Xi'an wordt u opgewacht door een gids die naar uw hotel brengt. Na de incheck spreekt u met de gids af hoe laat u op dag 8 opgehaald wordt voor de nachttrein naar Pingyao. Vraag uw gids ook gerust om een goede tip voor een restaurant om te dineren. De keuze in Xi'an is enorm, van traditionele dumplings tot en met pizza...
Dag 7 Xi'an Vandaag heeft u de gelegenheid zelf Xi'an te ontdekken. Gedurende de Tangdynastie was Xi'an één van de grootste steden ter wereld. Ooit lag hier het beginpunt van de Zijderoute, die Azië met het westen verbond. Er woonden duizenden buitenlandse kooplieden in de stad die meer dan 1000 jaar fungeerde als hoofdstad van 13 keizerlijke dynastieën. Vanzelfsprekend zou u een bezoek aan het terracotta leger moeten brengen. Meer dan 7000 soldaten, boogschutters en paarden bewaken het graf van Qin Shi Huangdi. Maar Xi'an biedt nog meer bijzondere bezienswaardigheden. Het oude centrum van Xi'an is, als één van de weinige steden in China, nog volledig omgeven door een stadsmuur. De moslimwijk bevindt zich binnen de muren van de oude stad. Met de Grote Moskee, de grootste van China, zijn lage huizen, smalle stegen en uitstekende keuken is deze wijk een bezoek zeker waard. Museumliefhebbers kunnen hun hart ophalen in het Historisch Museum van Shaanxi. De collectie bestaat ondermeer uit een groot aantal mooi tentoongestelde voorwerpen uit het Ming-tijdperk en enkele fresco's uit de Tangdynastie.
Dag 8 Xi'an-Pingyao Voor uw vertrek naar Pingyao heeft u nog alle tijd om een bezoek te brengen aan één van de tempels gelegen rondom het oude centrum van Xi'an. De 64m hoge Grote Wilde Gans Pagode werd gebouwd ter herinnering aan de moeder van keizer Gaozong en gebruikt om sutra's in te bewaren. Op de eerste etage is een expositie over de geschiedenis van de pagode. In de avond wordt u volgens afspraak opgehaald en naar het station van Xi'an gebracht. In een eerste klasse ‘soft sleeper' slaapcoupé reist u naar Pingyao.
Dag 9 Pingyao Vroeg in de ochtend komt u aan op het station van Pingyao, en wordt u opgewacht door een gids die u naar uw hotel brengt. U verblijft in Pingyao in Chinese stijl, in een klein traditoneel hotel. U wordt zonodig geholpen bij de incheck en spreekt met de gids af hoe laat u morgen dient klaar te staan voor vertrek naar Taiyuan. De rest van de dag heeft u alle tijd om op eigen gelegenheid de stad te verkennen. Pingyao is een zeer goed bewaard gebleven, traditionele Han-stad. De stad is gebouwd in de Taoïstische traditie van het kosmologisch diagram: traditionele symmetrische patronen die een afspiegeling vormen van Hemel en Aarde. Binnen de imposante stadsmuren vindt u traditionele tempels, huizen en historische winkels. Bijzonder is ook het museum gewijd aan de eerste commerciële bank van China, die dateert uit de bloeitijd van Pingyao als handelsstad tijdens de Ming- en Qing-dynastie.
Dag 10 Pingyao-Taiyuan-Beijing Per auto met chauffeur vertrekt u in de ochtend naar Qiao Mansion, een 313 kamers tellend traditioneel herenhuis uit de 18e eeuw. Het is gebouwd door Qiao Guifa, koopman in tofu en thee, en is een sieraad op het gebied van traditionele woonhuis-architectuur. Het complex is in 1991 decor geweest voor de film "Raise the Red Lantern", met Gong Li in de hoofdrol. Aansluitend brengt u een bezoek aan de unieke historische Jinci vooroudertempel, waarna u doorrijdt naar Taiyuan. In Taiyuan stapt u 's avonds op de nachttrein naar Beijing. In een eerste klasse ‘soft sleeper' slaapcoupé reist u naar de Chinese hoofdstad.
Dag 11 Beijing Op het station van Beijing staat een gids u op te wachten. Hij brengt u per auto met chauffeur naar uw hotel. De rest van de dag kunt u vrij besteden. Beijing lijkt in eerste instantie een door en door moderne stad, maar tijdens een wandeling door een traditionele woonwijk of hutong vindt u nog de charme van het oude Beijing. Daarnaast biedt Beijing een keur aan keizerlijke monumenten. In de avond kunt u een bezoek brengen aan de Beijing Opera, of misschien gaat u liever naar de moderne dans en acrobatiek show Legend of Kung Fu? Informeer bij de receptie van uw hotel naar de mogelijkheden. U kunt uw wens ook direct bij boeking aan ons doorgeven, wij regelen graag theaterkaartjes voor u.
Dag 12 Beijing Uiteraard mag u een bezoek aan keizerlijk Beijing niet overslaan. Met de taxi, fiets of lopend kunt u een aantal bijzondere monumenten in de stad gemakkelijk bezoeken. In de ochtend bezoekt u bijvoorbeeld de Verboden Stad. Gebouwd in 1420, woonden hier gedurende vijf eeuwen 24 keizers. Tot in de 20e eeuw was het Keizerlijk Paleis alleen toegankelijk voor de keizerlijke familie en de hofhouding. Kom bij van alle indrukken in het Jing Shan park. Tot de val van de Qingdynastie hoorde Jing Shan bij de Verboden Stad en was het park dus alleen toegankelijk voor de keizer en zijn gevolg. Vanaf het Wancheng paviljoen op de heuvel heeft u een mooi uitzicht op de Verboden Stad. Ten zuiden van het Keizerlijk Paleis staat in een groot park een fraai voorbeeld van religieuze bouwkunst uit de Mingperiode, de Tiantan (Tempel van de Hemel). De Qiniandian gebedshal voor een goede oogst is geheel uit hout opgetrokken zonder dat er een spijker aan te pas kwam! De donkerblauwe dakpannen symboliseren de hemel.
Dag 13 Beijing Uw verblijf in Beijing loopt ten einde. Op de afgesproken tijd wordt u opgehaald in uw hotel en naar de luchthaven gebracht.
Tourcode:
C 10-02
Bestemming:
China
Reisduur:13 dagen
Reisvorm:reis op maat
Reissom bij 2 personen:vanaf € 1061.00 per persoon
Inbegrepen:
- accommodatie in traditionele (niet luxe!) en 4*-hotels, logies inclusief ontbijt & transfers
- boot Guilin-Yangshuo
- vlucht Guilin-Xi’an
- trajecten over de weg per privé-auto met chauffeur, per trein in soft sleeper
- wandelexcursie vanuit Ping'an met Engels sprekende gids
- dagtocht Pingyao-Taiyuan per auto met chauffeur, inclusief lunch en bezoeken aan Qiao Mansion en Jinci Tempel
Niet inbegrepen:
- Visum China
- Dossierkosten € 35 per boeking
- Calamiteitenfonds € 2,50 per boeking
- Internationale vluchten
- Overige maaltijden en excursies
- Verzekeringen
- Overige persoonlijke uitgaven
Bekijk reisschema
Dag 1 Aankomst in Guilin Dag 1-2 Verblijf Guilin, 4*-hotel Dag 2 Boottocht Guilin-Yangshuo, ca. 5 uur Dag 2-4 Verblijf Yangshuo, 4*-hotel Dag 4 Yangshuo-Pingan per auto, ca. 6 uur Dag 4-6 Verblijf Pingan, traditioneel hotel Dag 5 Wandelexcursie naar dorpjes rond Ping'an Dag 6 Pingan-Guilin per auto, ca. 5 uur. Vlucht Guilin-Xi'an Dag 6-8 Verblijf Xi'an, 4*-hotel Dag 8 Nachttrein Xi'an-Pingyao Dag 9-10 Verblijf Pingyao, traditioneel hotel Dag 10 Pingyao-Taiyuan per auto, met onderweg Qiao Mansion en Jinci Tempel. Nachttrein Taiyuan-Beijing Dag 11-13 Verblijf Beijing, 4*-hotel Dag 13 Vertrek uit Beijing
|
|
|