China: Kleuren van Yunnan
Maak een avontuurlijke tocht door het zuidwesten van China. Ga naar het afgelegen maar schilderachtige Zhongdian, en geniet van het ruige berglandschap en de Tibetaanse sfeer. Bezoek de beroemde Tijgersprong kloof, en het hooggelegen Dali en Lijiang, waar kleurrijk uitgedoste minderheden uit afgelegen bergdorpen op de lokale markt hun waren aanprijzen.
Direct bij aankomst in het hooggelegen Zhongdian ademt u de frisse berglucht. Geniet van het ruige berglandschap, en ervaar de spirituele kracht van het Tibetaanse Lamaïsme in het Songzanling Klooster. Dag 3 is een hoogtepunt met de autorit, via de kalkterrassen van Baishuitai en de spectaculaire Tijgersprong Kloof, naar de historische handelsstad Lijiang. Huur een fiets voor een tochtje naar het dorp Baisha of naar enkele tempels in de omgeving van Lijiang, en maak kennis met de plaatselijke Naxi minderheid. Op dag 5 rijdt u per auto via het beroemde ‘hangende’ klooster van Shizhongshan en het antieke dorpje Shashi naar Dali aan het Erhai meer. Dali was meer dan 1000 jaar geleden al een belangrijke stad langs de handelsroute tussen China en Burma, en hoofdstad van het Nanzhao-rijk. Wandel naar de drie pagodes van het Chongshan klooster, of maak een boottocht op het Erhai meer. Neem ook een kijkje op de plaatselijke markt waar leden van de traditioneel geklede Bai minderheid hun waren verkopen. Uw tour eindigt bij vertrek uit Dali op dag 7.
Dag 1 Aankomst in Zhongdian. Verblijf in 3*-hotel
Dag 2 Verblijf in Zhongdian
Dag 3 Zhongdian - Baishuitai - Tiger Leaping Gorge - Lijiang per auto. Verblijf in 3*-hotel
Dag 4 Verblijf in Lijiang
Dag 5 Lijiang - Shizhongshan - Dali per auto, verblijf in 3*-hotel
Dag 6 Verblijf in Dali
Dag 7 Vertrek uit Dali
Dag 1 Zhongdian
Bij aankomst op de luchthaven van Zhongdian wordt u opgewacht en naar uw hotel gebracht. Kloosters, jaks, boterthee en gebedsvlaggen herinneren u eraan dat bij Zhongdian de Tibetaanse wereld begint.
Dag 2 Zhongdian
Vandaag heeft u de hele dag om op eigen gelegenheid Zhongdian en omgeving te verkennen. Ten noorden van de stad bevindt zich het grootste Tibetaanse klooster van Zuidwest China, het Songzanling klooster. Dit oude Tibetaanse kloostercomplex werd bijna 400 jaar geleden gebouwd door de vijfde Dalai Lama. Een wandeling naar boven is zeker de moeite waard, vanaf hier heeft u een fraai uitzicht over de stad.
Dag 3 Zhongdian - Lijiang
Vanuit Zhongdian rijdt u per auto met chauffeur via de kalkstenen terrassen van Baishuitai en de Tiger Leaping Gorge naar Lijiang. Wandel zelf, nadat u bent ingecheckt, door het oude centrum van Lijiang. De oude stad is een doolhof aan steegjes, houten huizen, cafés en werkplaatsen van traditionele ambachtslieden.
Dag 6 Lijiang
Vandaag kunt u op eigen gelegenheid Lijiang en omgeving verkennen. In de omgeving van Lijiang vindt u tal van Naxi dorpen, vele met mooie tempels. Huur een fiets voor een bezoek aan Yufeng Si. Een klein lamaklooster aan de voet van de Sneeuwberg, waar in de middag vaak een Naxi orkest oefent. Het Naxi volk stamt af van Tibetaanse nomaden en leefde tot voor kort in matriarchale families. Terwijl vrouwen de touwtjes in handen hebben, houden mannen zich bezig met tuinieren en musiceren. In de Naxi muziek wordt veel gebruik gemaakt van oude instrumenten als de bamboefluit, de luit en de citer.
ag 5 Lijiang - Shizhongshan - Dali
Per auto met chauffeur vertrekt u naar Dali. Onderweg maakt u een stop voor een bezoek aan Shizhongshan, waar in diverse grotten een schat aan Chinees Boeddhistische beeldhouwkunst te bezichtigen is. Tegen begin van de avond komt aan in de oude stad Dali. Dali is prachtig gelegen, ingeklemd tussen het Er Hai meer en het Cang Shan-gebergte. De chauffeur brengt u naar het hotel, en de rest van de dag kunt u zelf Dali verkennen.
Dag 4 Dali
U heeft vandaag alle tijd om op eigen gelegenheid Dali en omgeving te ontdekken. Maak bijvoorbeeld een wandeling via zigzaggende paden naar de uit de Ming-tijd stammende Zhonghe Si tempel, ten noorden van Dali. Het uitzicht dat u hier hebt over het meer en de stad is een wandeling meer dan waard. Of u kunt een fiets huren voor een toch door de dorpen langs de oevers van het Er Hai meer. Vooral op marktdagen is hier veel te beleven. In Xizhou kunt u mooie voorbeelden van Bai-architectuur bezichtigen.
Dag 7 Dali
Uw verblijf in Dali loopt ten einde. Volgens afspraak wordt u in uw hotel opgehaald en naar de luchthaven of het busstation gebracht.
Reisfeiten
Travelcode: CN-05
Reisduur: 7 dagen
Reissom: vanaf € 985
Comfortniveau: 3.0
Inbegrepen:
- Accommodatie in 3*-hotels, logies inclusief ontbijt & transfers
- Trajecten over de weg per auto met chauffeur, inclusief genoemde stops onderweg op dag 3 en 5.
Niet inbegrepen:
- Visum China
- Dossierkosten € 35 per boeking
- Calamiteitenfonds € 2,50 per boeking
- Internationale vluchten
- Binnenlandse vluchten naar Zhongdian en vanaf Dali
- Overige maaltijden, excursies en entreegelden
- Verzekeringen
- Overige persoonlijke uitgaven